Firma Geostick zainstalowała 9 lamp AeroLED2 w swoim systemie MPS EXL.

Przejście firmy Geostick na diody LED UV w dążeniu do zrównoważonego rozwoju

W tym studium przypadku, stworzonym przez Royal Geostick , dyrektor techniczny Freek van der Knaap opowiada, dlaczego w firmie zdecydowano się na przejście na technologię UV LED firmy GEW i jakie korzyści odniesiono po modernizacji.

Freek van der Knaap jest kierownikiem technicznym w Royal Geostick.
Freek van der Knaap jest kierownikiem technicznym w Royal Geostick.

Royal Geostick to wiodący producent etykiet samoprzylepnych, opakowań elastycznych oraz dostawca rozwiązań w zakresie druku i etykietowania, z siedzibą na obrzeżach Amsterdamu w Holandii. Royal Geostick, firma rodzinna, której początki sięgają 1924 roku, stawia na odpowiedzialność społeczną, koncentrując się na zrównoważonych materiałach, tuszach o niskiej migracji i certyfikatach ISO. To również przyczyniło się do rozwoju firmy w kierunku utwardzania UV LED.

W tym studium przypadku, Freek van der Knaap, kierownik techniczny firmy, omawia instalację diod UV LED na 10-kolorowej maszynie MPS EXL 570, która obejmuje 9 kaset AeroLED2 i moduł E2C na ostatnim stanowisku lakierniczym. Royal Geostick zamierza w pełni przejść na technologię UV LED, aby zapewnić jak największą trwałość, choć firma uważa, że moduł E2C jest obecnie nadal potrzebny do projektów specjalnych.

Możesz obejrzeć poniższy film ze studium przypadku. Możesz też przewinąć w dół, aby przeczytać transkrypcję filmu autorstwa Freeka van der Knaapa.

Ten film jest w języku niderlandzkim z angielskimi napisami.

Freek van der Knaap: „W Geostick stosujemy teraz utwardzanie diodami LED w wielu maszynach. Największą zaletą utwardzania diodami LED jest to, że jest ono bardziej energooszczędne. Tusze utwardzają się lepiej”.

Firma Geostick zainstalowała 9 lamp AeroLED2 w swoim systemie MPS EXL.
Firma Geostick zainstalowała 9 lamp AeroLED2 w swoim systemie MPS EXL.

„Dzięki temu możemy faktycznie osiągnąć poprawę jakości w porównaniu z tradycyjnymi tuszami UV. To robi dużą różnicę, tak, czego byśmy się nie spodziewali, ponieważ oba są utwardzane i oba wykorzystują lampy”.

„Patrząc na starą i nową lampę, widać, że stara lampa to jedna długa rura, podczas gdy dioda LED składa się z wielu małych diod LED. Ostatecznie jednak zużywa ona około 50% mniej energii, co obniża szczytowe wartości mocy i ostatecznie daje miejsce na nową maszynę”.

„Wybraliśmy utwardzanie diodami LED po przeprowadzeniu pilotażu w naszym zakładzie w Heumen, gdzie zdobyliśmy pewne doświadczenie z tuszami, co skłoniło nas do myślenia: ‘dobrze, skoro tam się to sprawdza, powinniśmy móc to zastosować również tutaj’”.

Modernizacja rtęciowej lampy łukowej GEW, E2C, do chłodzonego powietrzem systemu UV LED GEW, AeroLED2, doprowadziła do 50% spadku kosztów energii.
Modernizacja rtęciowej lampy łukowej GEW, E2C, do chłodzonego powietrzem systemu UV LED GEW, AeroLED2, doprowadziła do 50% spadku kosztów energii.

„Dla operatora nie ma dużych zmian, ponieważ po przejściu na LED utwardzanie staje się znacznie bardziej równomierne i utrzymuje się od samego początku. Nadal musimy przejść na lakiery UV, a to po prostu kwestia wyjęcia kasety i włożenia nowej”.

„W pewnym sensie nic się nie zmienia, a jednak wszystko się zmienia. Kolejną dużą zaletą diod LED jest to, że są znacznie bardziej zrównoważone. Lampy działają dłużej niż lampy UV. Zużywamy mniej prądu, mniej się nagrzewają i są łatwe w utrzymaniu”.

„Tak więc, poza mniejszym zużyciem energii, istnieje wiele innych korzyści. Właściwie ten krok był nieunikniony. Zrównoważony rozwój jest w naszym DNA. Po prostu chcemy działać w sposób zrównoważony. Docelowo chcemy być neutralni pod względem emisji CO2, więc robimy wiele, aby to osiągnąć”.

Instalację przeprowadził dystrybutor GEW w regionie, firma Sadechaf. Aby skontaktować się z firmą Sadechaf, odwiedź jej stronę internetową tutaj.

Więcej informacji o AeroLED2 znajdziesz tutaj.

Udostępnij tę treść teraz!

Ikona strzałki w górę
Obserwuj nas!