Druk komercyjny

Offset arkuszowy i utwardzanie UV w przemyśle drukarskim

Offsetowy druk arkuszowy lub litografia offsetowa to powszechnie stosowana na całym świecie technika druku, która pozwala uzyskać produkt wyższej jakości niż w przypadku innych form druku.

Co to jest offsetowy druk arkuszowy?

W offsecie arkuszowym drukarze podają do prasy pojedyncze pocięte arkusze, a nie ciągłą wstęgę. Proces druku offsetowego lub litografii offsetowej (lito) nazywany jest procesem offsetowym, ponieważ obraz jest “przesuwany” (ang. – offset) z płyt litograficznych na obciąg, a następnie przenoszony na papier. Płyty drukarskie są wykonywane przy użyciu systemu CTP (Computer-to-Plate). Płyty te są używane do nanoszenia każdego z czterech kolorów CMYK (cyjan, magenta, żółty, czarny) na gumowe obciągi zamontowane na cylindrze, które następnie równomiernie nanoszą obraz na podłoże.

Farba używana w tym procesie jest bardzo lepka i nakładana na wałki drukarskie indywidualnie. Oznacza to, że w druku litograficznym można stosować specjalne kolory spotowe, metaliczne i mieszanki Pantone. Prasy lito mogą drukować na szerokiej gamie podłoży, od lekkiego papieru aż po grubą tekturę, Metpol (tektura foliowana) i tworzywa sztuczne.

Offsetowy druk arkuszowy dzieli się zazwyczaj na dwa sektory – komercyjny druk arkuszowy i offsetowy druk dla opakowań. Więcej informacji na ich temat można znaleźć poniżej.

https://youtu.be/MjfnkUfRTgY
Ten film jest w języku angielskim. W przypadku napisów kliknij Ustawienia / Napisy i wybierz język.

Komercyjny offsetowy druk arkuszowy

W tym sektorze głównym produktem jest właśnie druk. Zazwyczaj jest on następnie poddawany obróbce końcowej, w wyniku której powstają takie produkty, jak czasopisma, broszury, książki, druki transakcyjne / bezpośrednie, ulotki, katalogi, papier firmowy, wizytówki itp. Niektóre drukarnie komercyjne poszerzają swoją ofertę produktów o druk na nowych materiałach dzięki zastosowaniu technologii utwardzania UV LED.

Offsetowy druk arkuszowy dla opakowań

Sektor ten produkuje zazwyczaj opakowania z papieru lub tektury, np. pudełka, kartony, rękawy lub etykiety. Są one wykorzystywane w szerokim zakresie rynków konsumenckich, w tym FMCG, kosmetyków, żywności, opieki zdrowotnej, etykiet, napojów i słodyczy. Arc UV został już szeroko zaadoptowany w tym sektorze, a utwardzanie LED UV jest wschodzącą technologią, która ma duże zalety przy drukowaniu specjalnych podłoży, takich jak PET, PP i tektura foliowa.


Co modernizacja w zakresie utwardzania promieniami UV może zrobić dla Twojej firmy zajmującej się offsetem arkuszowym?

Korzyści UV dla drukarni offsetowych

  • Szybszy czas realizacji – natychmiastowe schnięcie farby umożliwia błyskawiczne wykończenie i wysyłkę zleceń. Arkusze mogą być składane, cięte, oprawiane i przetwarzane od razu, co zmniejsza ilość prac w toku i znacznie skraca czas realizacji.
  • Drukowanie bez ograniczeń – atramenty UV i UV LED umożliwiają drukowanie na niemal wszystkich rodzajach materiałów, w tym PE, PET, PU, papierze syntetycznym itp. oraz zapewniają wartość dodaną i zwiększają różnorodność produktów dzięki powlekanym i niepowlekanym papierom, tworzywom sztucznym i arkuszom laminowanym folią.
  • Bez znakowania, bez powłok ochronnychwyeliminowane jest odbijanie farby na wykładaniu lub podczas druku dwustronnego, a powłoki ochronne nie są już potrzebne. Proszek zapobiegający odciąganiu nie jest już wymagany, niwelując w ten sposób zanieczyszczenia oraz związane z tym czyszczenie i konserwację maszyny.
  • Ostrzejszy punkt i żywsze kolory system utwardzania UV pozwala uzyskać ostrzejszy punkt, żywsze kolory i wyższą jakość produktu końcowego.

Korzyści UV LED dla offsetowych drukarni arkuszowych

  • Druk bez ograniczeń – w przeciwieństwie do tradycyjnych lamp UV, diody LED emitują bardzo mało promieniowania cieplnego IR na podłoże. Pozwala to uniknąć typowych problemów, takich jak wysoka temperatura stosu, zwijanie się materiałów termoczułych i utrata wilgoci papieru.
  • Najwyższa produktywność i spokój duchabrak ruchomych części zapewnia niskie koszty utrzymania, natomiast brak konieczności wygrzewania / schładzania oznacza mniej przestojów związanych z lampami UV, co przekłada się na lepszą wydajność prasy. Ponadto, GEW oferuje do 3 lat gwarancji na lampy LED niezależnie od ilości przepracowanych godzin.
  • Mniejsze zużycie energiinatychmiastowe włączanie i wyłączanie lamp LED oznacza, że podczas trybu czuwania nie zużywa się energii. Wyższa sprawność elektryczna diod LED i czystość wyjścia UV pozwalają na oszczędności energii przekraczające 70% w porównaniu do H-UV, lub systemów suszenia lampami IR.
  • Koniec z powłokami ochronnymi, proszkowaniem, odbijaniemlampa LED natychmiast i w 100% utwardza farby i lakiery UV LED.

Produkty GEW dla offsetowych drukarni arkuszowych

GEW ma dwie główne oferty dla offsetowych drukarni arkuszowych, w GEW posiada dwie główne oferty dla offsetowych drukarni arkuszowych, w zależności od tego, czy Twoje potrzeby wymagają systemu utwardzania UV LED czy lamp rtęciowych. Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat każdej z opcji:

LeoLED Standard

LeoLED od GEW oferuje unikalną koncepcję — dostarczenie większej dawka UV w relacji do wydanych pieniędzy niż jakikolwiek inny dostępny produkt. Ponad 5 lat rozwoju produktu i najnowsza technika LED zmieniają ekonomikę utwardzania UV LED. W pełni chłodzony wodą, LeoLED zapewnia o ponad 35% większą dawkę i 40% wyższe natężenie promieniowania niż nasze poprzednie modele LED.

LeoLED Standard to niewielkich rozmiarów 40×100 mm urządzenie chłodzone wodą i dużych możliwościach integracji, aby zapewnić pełne dopasowanie systemu do prasy drukarskiej. Ponadto kaseta ma szerokie okno, które pozwala na maksymalne odprowadzanie światła z lampy i zapewnia maksymalną dawkę promieniowania UV na podłoże.

LeoLED Standard do arkuszowego druku offsetowego

Podobnie jak wszystkie nasze produkty UV, LeoLED zasilane jest przez jednostkę RHINO GEW, co w wyjątkowy sposób zapewnia klientom GEW elastyczność ArcLED bez konieczności inwestowania w nowy, niezależny system zasilania. Sterowanie odbywa się przez RHINO Control  standardowo oferowane wraz  ze zdalnym monitorowaniem IoT w celu uzyskania najszybszej i najskuteczniejszej reakcji serwisu w branży.

Urządzenie LeoLED Standard idealnie nadaje się do maszyn offsetowych. Może być produkowane w długościach od 15 cm do 170 cm, z wieloma głowicami w tandemie, gdy konieczne są większe szerokości utwardzania.

LeoLED dostępny jest także w wersji kasetowej. Lampy tej można używać zamiennie z kasetami E4C na pozycji wykładania, wprowadzając technologię ArcLED firmy GEW do maszyn. Obejrzyj poniższy film, ilustrujący proces.

Dowiedz się więcej o LeoLED Standard na naszej stronie produktu lub pobierz broszurę LeoLED Standard:

E4C

E4C oferuje najwyższą dostępną moc z gamy produktów GEW, dla najbardziej wymagających aplikacji utwardzanych promieniami UV i największych prędkości drukowania na arkuszowych. Wykonuje najcięższe testy utwardzania UV i jest odpowiedni dla niskomigracyjnych aplikacji.

E4C posiada optycznie dostrojone odbłyśniki, w celu maksymalizacji mocy utwardzania, ponadto cicho pracuje, oraz ma minimalne zapotrzebowanie na powietrze. Technologia monitorowania przepływu wody zapewnia stały przepływ cieczy, a chłodzone wodą odbłyśniki E4C umożliwiają najwyższą moc UV, przy jednoczesnym ograniczeniu przenoszenia ciepła do podłoża, dzięki czemu rozwiązanie jest bezpieczne dla szerokiej gamy materiałów wrażliwych na ciepło.

E4C Komori

E4C zostało zaprojektowane z myślą o szybkiej i łatwej wymianie lamp oraz minimalnych potrzebach konserwacji. Wszystkie wymienne elementy są typu „plug nad play”, a odbłyśniki można czyścić i wymieniać bez ryzyka uszkodzenia uszczelnień. Ponadto niezawodność mechanizmów reflektorów i złączy zapewnia ich przetestowanie podczas miliona operacji.

Dowiedz się więcej o E4C na naszej stronie produktu E4C lub pobierz broszurę E4C dla druku arkuszowego:

Jedna lampa – dowolna pozycja (z naszym modułowym układem lamp)

Modułowy zestaw lamp LeoLED zapewnia najwyższą elastyczność i umożliwia GEW zaoferowanie najwyższej dawki energii na rynku w najlepszej cenie.

Wszystkie lampy na prasie drukarskiej mają identyczną konstrukcję i można je dowolnie przenosić między stacjami drukującymi w celu zmiany konfiguracji utwardzania, i dostosowania do wykonywanego zadania. W przypadku bardzo wymagających aplikacji (jak utwardzanie druku na formacie B1 przy 18 000 arkuszy na godzinę) na końcu prasy można umieścić kilka lamp w tandemie.

https://youtu.be/CO3FgS3-Y_A

Kompatybilny z ArcLED

Jedną z kluczowych zalet LeoLED jest możliwość współpracy z ArcLED.

System zasilania ArcLED umożliwia drukarzowi płynne przełączanie między technologią lamp łukowych a LED.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jakie korzyści może przynieść Twojej firmie technologia LeoLED ArcLED, pobierz naszą broszurę:


Dlaczego warto powierzyć GEW modernizację swojej offsetowej prasy?

GEW ma ponad 30 lat doświadczenia w projektowaniu systemów utwardzania promieniami UV. Posiadamy duży zespół inżynierów i projektantów, którzy zostali gruntownie przeszkoleni, aby zapewnić bezproblemową integrację ze wszystkimi offsetowymi maszynami drukarskimi, takimi jak Heidelberg, Komori, KBA, Manroland, RMGT itp. W sytuacjach, gdy firma GEW nie przeprowadzała wcześniej modernizacji dla konkretnej marki lub modelu, wykorzystujemy precyzyjną technologię skanowania laserowego, aby zaprojektować indywidualny zestaw integracyjny zapewniając tym samym bezproblemową instalację na Twojej maszynie.

Obejrzyj film, aby dowiedzieć się więcej o naszym procesie modernizacji:

https://youtu.be/eigCnB2nSbo
Ten film jest w języku angielskim. W przypadku napisów kliknij Ustawienia / Napisy i wybierz język.

Zdalny monitoring i wsparcie serwisowe

Technologia zdalnego monitoringu GEW 4.0 IoT, która jest kontrolowana za pomocą systemu sterowania RHINO HMI, jest standardowo dołączana do każdej nowej instalacji. Dzięki monitorowaniu ponad 21 000 lamp na całym świecie, GEW jest w stanie rejestrować wszystkie dane systemowe, wysyłać miesięczne raporty do klientów, przeprowadzać zdalne aktualizacje i proaktywnie rozwiązywać problemy z systemem, zanim klienci w ogóle go zauważą.

Posiadamy biura w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Niemczech, a także ogólnoświatową sieć dystrybutorów, która pozwala na całodobową, 7-dniową pomoc techniczną, z zespołem wyspecjalizowanych techników serwisowych i pracowników obsługi klienta, którzy szybko i sprawnie udzielają odpowiedzi na pytania klientów. Obejrzyj nasz film, aby dowiedzieć się więcej o naszym systemie zdalnego monitoringu i o tym, jak nasz zespół będzie Cię wspierał po instalacji:

Ten film jest w języku angielskim. W przypadku napisów kliknij Ustawienia / Napisy i wybierz język.

Co mówią nasi klienci z branży offsetu arkuszowego?

W przypadku napisów kliknij Ustawienia / Napisy i wybierz język.

Od czasu swoich skromnych początków w 1989 roku, Martin One Source znacznie rozszerzył swoją działalność, gamę produktów i bazę klientów. Obecnie firma jest kompleksowym dostawcą usług poligraficznych z bogatym portfolio produktów, obsługującym firmy na całym Środkowym Zachodzie.

W ostatnich latach działalność firmy w zakresie druku komercyjnego gwałtownie wzrosła i aby nadążyć za popytem zainstalowano system utwardzania UV GEW LED.

Zespół zarządzający słyszał o rzekomych zaletach LED UV i był szczególnie zainteresowany potencjalnymi oszczędnościami energii i innymi korzyściami dla środowiska. Zużycie energii było kluczowym czynnikiem decydującym, a oszczędności energii zostały już zrealizowane. Doug Brady, wiceprezes ds. operacyjnych, wyjaśnia: “Nasza stara prasa UV odpowiadała za 33% naszych rachunków za zużycie energii elektrycznej w całym zakładzie. Usunięcie jej i zainstalowanie systemu LED pozwoliło nam uzyskać średnie oszczędności rzędu 40 000 USD rocznie na samym zużyciu energii elektrycznej.”

CEO Chuck Martin podsumowuje swoje przemyślenia na temat LED UV i jego przyszłości w Martin One Source: “Teraz, przy całej wydajności i ekonomii LED UV, nigdy nie wrócilibyśmy do konwencjonalnego UV… od tej pory będziemy użytkownikami LED UV”.


Porozmawiaj bezpośrednio z przedstawicielem handlowym

Jeśli nie jesteś pewien, który system utwardzania UV najlepiej spełni Twoje wymagania, służymy pomocą. Prosimy o bezpośredni kontakt z jednym z naszych przedstawicieli handlowych.

Jamie Neill Młodszy kierownik ds. sprzedaży, Sheetfed

Jamie Neill
Kierownik Sprzedaży
w Wielkiej Brytanii

T: +44 7793 042 467

Wyślij email bezpośrednio do Jamie

Znajdź lokalnego dystrybutora:

Jeśli Państwa kraju nie ma na tej liście, prosimy skontaktować się z naszą siedzibą główną w Wielkiej Brytanii w celu uzyskania pomocy.